překlady němčina a výuka němčiny - česky překlady němčina a výuka němčiny - německy Jitka Nekvindová - výuka němčiny
Jitka Nekvindová - překlady němčina a výuka němčiny

Mgr. Jitka Nekvindová
Na Pískovně 662
Liberec
tel.: 731 031 170

kontakty     ceník

Titulní strana
Ceník
Kontakt

Moje služby

Překlady
Korektury
Výuka němčiny
Online cvičení
Jazykové okénko

Vše o mně

Proč si vybrat mě
Vzdělání a praxe
Obchodní podmínky
Záruky kvality
Reference
Osobní informace

Jazyky, které překládám
Čeština - Němčina

Co nejvíce překládám:
Právní dokumenty
Obchodní a ekonomické dokumenty
Osobní dokumenty
Média a umění
Ostatní


NAVRCHOLU.cz

Výuka němčiny přes skype i osobně

Poskytuji konzultace a výuku nejen studentům SŠ, VŠ, ale i široké veřejnosti. Výuka němčiny probíhá jednak osobně, jednak přes skype. Zde využíváme možnost sdílet obrazovku, což umožňuje zobrazovat vysvětlovanou látku či kontrolovat domácí úlohy. Se studenty máme obvykle jednu lekci týdně. Délka lekce je 60 či 90 minut. Studenti, kteří mají zájem docházet častěji, např. dvakrát či třikrát týdně, chodí na lekce o délce 60 minut.

Se studenty VŠ řešíme obtížnější úlohy k zápočtu či zkoušce, s dalšími různé gramatické oříšky a použití dané fráze. Vzpomínám si, jak jsme diskutovali o tom, jak se řekne švédský stůl nebo rodinný hotel. Němci totiž nepoužívají termín „der schwedische Tisch“, ale termín „das Buffet“, „snídaně formou švédského stolu“ je „das Frühstücksbuffet“. Aby člověk našel používané fráze a výrazy v daném oboru, nestačí hledat ve slovníku, ale pátrat hlavně na internetu, studovat originální texty. Takže je to tak trochu detektivní práce.

Při výuce používáme jak knižní výukové materiály, tak např. má online cvičení, dále německé články s originálními nahrávkami, které jsou na internetu k dispozici.


Co je nového?

V současnosti pracuji na interaktivní Online cvičebnici němčiny, kterou mají moji studenti k dispozici zdarma. Ostatní si zde mohou vyzkoušet několik ukázkových cvičení, podívat se do obsahu a případně si přístup do cvičebnice objednat. Ráda bych vytvořila cvičení, která budou užitečná pro ty, kteří se chtějí zdokonalit v německém jazyce a připravit se na nějakou významnou zkoušku, např. maturitu, přijímací zkoušky či jiné jazykové zkoušky úrovně B2. Počet cvičení, která mají moji zákazníci k dispozici se úspěšně rozrůstá. Těším se na Vás.


© Mgr. Jitka Nekvindová, web: Mgr. Jitka Nekvindová, foto: RNDr. Miloslav Nekvinda, 28.3.2013