Fotka přehrady
Jitka Nekvindová

© Jitka Nekvindová: Online cvičebnice němčiny, Liberec 2018 - 2021

Vstupte do Online cvičebnice němčiny

Vážený návštěvníku,

Chcete-li, můžete si ONLINE CVIČENÍ VYZKOUŠET jakožto hosté V OMEZENÉM REŽIMU. Chcete si pořádně procvičit gramatiku, čtení, poslech, schopnot vyjadřovat se? Chcete se suverénně domluvit v německy mluvících zemích a na pracovišti plynule a správně komunikovat? Pak je Online cvičebnice němčiny to pravé pro Vás. Je to rozsáhlý tréninkový systém interaktivních online cvičení, která zpracováváte na počítači. Cvičení jsou především překladová. Můžete si vybrat, zda překládat z češtiny do němčiny nebo z němčiny do češtiny.
Najdete zde nyní více než 255 cvičení.
Recenze k Online cvičebnici němčiny:

Paní Mgr. Jitka Nekvindová je vynikající lektorka německého jazyka. Hodiny výuky jsou zpestřeny různými pomocnými tabulkami, které vizuálně pomáhají zapamatovat si gramatiku. Kromě toho jsou velmi dobrá online cvičení, jak poslechová tak gramatická a konverzační, na stránkách, které si p. Nekvindová sama vytváří. Doporučuji každému, kdo má skutečný zájem naučit se německý jazyk.

Jitka Andrová

Jak vznikla Online cvičebnice němčiny

Nikdy mě nenapadlo, že jednou budu mít možnost naprogramovat německá online cvičení. Poté, co jsem si vyzkoušela zajímavá cvičení vydavatelství Hueber Verlag a Schubert Verlag, ve kterých člověk doplňuje či přiřazuje správný výraz, mne napadlo vytvořit jiný typ interaktivních cvičení běžících na internetu, kde by člověk překládal celé věty z češtiny do němčiny a opačně. Myslím si, že pouhým doplňováním chybějícího výrazu do vět se člověk jazyk dobře nenaučí. Teprve překlad napomáhá k dokonalému zvládnutí daného tématu a také nám ukáže, jak na tom jsme. Systém online cvičení je multifunkční cvičebnicí německého jazyka, protože zde můžeme online trénovat gramatiku, konverzaci, čtení a poslech s porozuměním a vše, co napíšeme, uložit či vytisknout. Hledáte-li tedy dobrou cvičebnici německé gramatiky a konverzace, jste tu správně. U všech překladových cvičení si můžete vybrat, zda chcete překládat z němčiny nebo z češtiny a nakonec zapnout test, ve kterém Vám program zadává věty napřeskáčku.


První online cvičení - automatický generátor vět

Jedním z prvních online cvičení, které jsem vytvořila, bylo cvičení, ve kterém program automaticky vytvořil ze slov věty. Mohli jsme přitom zadat počet vět, které měl program vygenerovat. Bylo fascinující sledovat, jak během chvilky program zvládl vytvořit třeba 2000 vět.

Přeji Vám hodně zábavy s Online cvičebnicí německého jazyka, kterou máte před sebou. Pokud si ji objednáte, ráda Vám pomohu se v ní zorientovat a poradím, jak s ní pracovat co nejefektivněji.

Ceník přístupu do velkého systému interaktivních online cvičení

Přístup Cena
1) Přístup ke všem německým online cvičením až do zániku webu (min. do 11.9.2025)
+ 30 min konzultace technických záležitosti ohledně používání cvičebnice

1 000 Kč


3) Přístup k ostatním cvičením mimo odkaz Gramatická cvičení až do zániku webu (min. do 11.9.2025)

500 Kčvývoj elektropřístrojů