Fotka přehrady
Jitka Nekvindová
česká verzeněmecká verze

Mgr. Jitka Nekvindová
Na Pískovně 662
Liberec
tel.: 731 031 170
kontakt      ceník


Profesionální výuka němčiny přes skype a v Liberci

Milí návštěvníci,

jsem lektorkou a překladatelkou němčiny a nabízím Vám výuku němčiny osobně v Liberci či na dálku po skypu. Mám mnoho spokojených zákazníků, viz reference s kontakty. Ke studentům přistupuji individuálně a trpělivě, na hodiny se připravuji. Pomohu Vám s přípravou ke zkouškám z němčiny. Naprogramovala jsem pro Vás počítačovou Online cvičebnici němčiny vedoucí k úrovni B2. Moji studenti mají přístup do online cvičení zdarma, ostatní mohou objednat dle ceníku. Naleznete zde především překladová cvičení, v nichž trénujete gramatiku, konverzaci, čtení a poslech s porozuměním.

- Můj rozvrh
- Akce
- Na čem pracuji
- Online cvičebnice němčiny


Chcete se naučit německy po skypu? - Žádný problém.

S výukou němčiny jsem začala přibližně před 18 lety, pět let jsem němčinu učila na SŠ, pět na Vyšší odborné škole, kromě toho jsem doučovala liberecké středoškoláky a děti ze základních škol. 8 let učím němčinu jako překladatelka a lektorka. Občas připravuji studenty k maturitě z němčiny či k přijímačkám z němčiny a několikrát také ke zkoušce na VŠ. Časem jsem zjistila, že také výuka němčiny přes internet není tak špatná, jak se zdá. Nainstalovat skype není zase tak těžké a díky sdílení obrazovky mohou obě strany zobrazovat druhému prezentaci prostřednictvím své obrazovky. Nevadí, že nejste Liberečan(ka) nebo že jste nyní v zahraničí. Stačí jen zapnout skype. Věřím, že i Vy budete se skypem spokojeni.

Rozhodujete se mezi skypem a osobní výukou?

Osobní výuka je jistě praktičtější, ale nebojte se zkusit něco nového. Internet zkracuje vzdálenosti. S výukou němčiny přes skype mám dobré zkušenosti. Využíváme možnost sdílet obrazovku, což umožňuje zobrazovat vysvětlovanou látku či kontrolovat domácí úlohy. Se studenty máme obvykle jednu lekci týdně. Délka lekce je 60 či 90 minut. Studenti, kteří mají zájem docházet na výuku častěji, např. dvakrát či třikrát týdně, chodí na lekce němčiny o délce 60 minut. Se studenty VŠ řešíme obtížnější úlohy k zápočtu či zkoušce, s dalšími různé gramatické oříšky a použití dané fráze. Vzpomínám si, jak jsme diskutovali o tom, jak se řekne švédský stůl nebo rodinný hotel. Němci totiž nepoužívají termín „der schwedische Tisch“, ale termín „das Buffet“, „snídaně formou švédského stolu“ je „das Frühstücksbuffet“. Aby člověk našel používané fráze a výrazy v daném oboru, nestačí hledat ve slovníku, ale pátrat hlavně na internetu, studovat originální texty, takže je to tak trochu detektivní práce.

Při výuce používáme jak knižní výukové materiály, tak např. má online cvičení, dále německé články s originálními nahrávkami, které jsou na internetu k dispozici.

Co je nového v Liberci?

V současnosti pracuji na interaktivní Online cvičebnici němčiny, kterou mají moji studenti k dispozici zdarma. Ostatní si zde mohou vyzkoušet několik ukázkových cvičení, podívat se do obsahu a případně si přístup do cvičebnice objednat. Věřím, že online cvičení, která zde najdete, budou užitečná jak pro ty, kteří se chtějí jen zdokonalit v německém jazyce tak pro ty z Vás, kteří se připravují k maturitě, přijímačkám na VŠ či na jinou významnou zkoušku z němčiny úrovně B2. Počet cvičení se úspěšně rozrůstá. Těším se na Vás.


Německé přísloví:
Noch ist nicht aller Tage Abend.
Ještě není všem dnům konec.


Reference:

08.10.2018
Kontakt na paní Nekvindovou jsem dostala od kamarádky a mohu ji dále jen vřele doporučit. Potřebovala jsem připravit k pohovoru do mojí nové práce a vypilovat německou gramatiku. S jejím trpělivým a profesionálním přístupem jsem díky paní Nekvindové obstála. Paní Nekvindové nechybí ani lidský přístup, zajímá se o své studenty, jak se jim vede a podporuje je v dalších krocích v životě. Je to prostě profesionál se srdcem na pravém místě.

Lenka Medviďová

Pro zájemce o výuku němčiny:

POZOR AKCE: nyní úvodní lekce (30 min) zdarma.


Můj rozvrh: výuka němčiny Liberec a skype,
aktualizováno

Jitka Nekvindová - rozvrh pro výuku němčiny

vývoj elektropřístrojů

© Mgr. Jitka Nekvindová, webmaster: Jitka Nekvindová, foto: RNDr. Miloslav Nekvinda, Jitka Nekvindová, 28.3.2013