Fotka přehrady
moje fotka
česká verzeněmecká verze
Logo
Mgr. Jitka Nekvindová
Na Pískovně 662
Liberec
tel.: 731 031 170
kontakt      ceník


Jazykové konzultace a výuka němčiny online a v Liberci


Milí návštěvníci,

jsem lektorkou a překladatelkou německého jazyka a nabízím Vám

  • výuku němčiny přes internet, a to přes google hangouts a skype,
  • výuku němčiny Liberec,
  • jazykové poradenství,
  • přístup do překladových online cvičení - moji studenti mají přístup zdarma, ostatní mohou objednat podle ceníku. Ukázky z Online cvičebnice německého jazyka naleznete zde.

Mám mnoho spokojených zákazníků, viz reference s kontakty. Ráda Vám pomohu také s přípravou k jazykovým zkouškám. Připravila jsem pro Vás počítačovou Online cvičebnici němčiny vedoucí k úrovni B2, která běží na internetu. Naleznete zde především překladová cvičení, v nichž trénujete gramatiku, konverzaci, čtení a poslech s porozuměním.

Studujte němčinu online


Chcete se naučit německy přes virtuální učebnu na internetu? - Žádný problém.

Němčinu učím přibližně 18 let, pět let jsem ji učila na SŠ, pět na Vyšší odborné škole, kromě toho jsem doučovala liberecké středoškoláky a děti ze základních škol. 8 let učím němčinu jako překladatelka a lektorka. Občas připravuji studenty k maturitě či k přijímačká a také ke zkoušce na VŠ. Časem jsem zjistila, že výuka němčiny přes internet není tak špatná, jak se zdá. Nejsnadnější je komunikace přes virtuální místnost na internetu u google hangouts, kde postačí mít google chrome, internet explorer či safari prohlížeč. Nová verze skypu bohužel není dobře propracovaná a často způsobí hovor či sdílení obrazovky zakousnutí systému. Věřím, že i Vy budete spokojeni. Nejste z Liberce? Nevadí. Věřím, že právě výuka němčiny přes internet je to správné řešení pro Vás.

Jak probíhají lekce

Při výuce používáme jak knižní výukové materiály, tak např. mou počítačovou cvičebnici, dále německé články s originálními nahrávkami, které jsou na internetu k dispozici. Hlavně při výuce přes internet můžeme využít všech možností, které nám umožňuje sdílení obrazovky. Přehledná a rychlá práce s formuláři v překladových online cvičeních Vás jistě bude bavit. Vyberete si, zda chcete docházet jedenkrát týdně či vícekrát na 60 minut či 90 minut a můžeme začít. Se studenty VŠ řešíme obtížnější úlohy k zápočtu či zkoušce, s dalšími různé gramatické oříšky a použití dané fráze. Vzpomínám si, jak jsme diskutovali o tom, jak se řekne švédský stůl nebo rodinný hotel. Němci totiž nepoužívají termín „der schwedische Tisch“, ale termín „das Büfett“, „snídaně formou švédského stolu“ je „das Frühstücksbüfett“. Aby člověk našel používané fráze a výrazy v daném oboru, nestačí hledat ve slovníku, ale pátrat hlavně na netu, studovat originální texty, takže je to tak trochu detektivní práce.


Německé přísloví:
Wer zu spät kommt, den bestraft das Leben.
Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí.


Reference - kurz němčiny přes internet:

18.01.2017
Paní Jitku Nekvindovou mohu vřele doporučit pro její velice profesionální a individuální přístup k výuce jazyka. Paní Nekvindová je velmi dobrá lektorka pro lidi, kteří se chtějí posunout dále ve znalosti jazyka. Má sice vysoké požadavky na přípravu od studentů na hodinu (velké množství úkolů), ale díky tomu se velmi rychle dostaví dobré výsledky. Na jednotlivé hodiny je vždy připravena dle různorodých témat (i individuální, dle požadavku studenta) a výuku často oživí vlastní formou připravených pomocných tabulek, textů pro lepší názornost a snazší zapamatování principu německé gramatiky.

Karel Fantík email: fantik.k@seznam.cz, tel.: 602 135 986

Pro zájemce o výuku u mne:

POZOR AKCE: Úvodní lekci trvající 30 min máte nyní zdarma.

Volná místa pro výuku
aktualizováno

Rozvrh pro výuku

vývoj elektropřístrojů

© Mgr. Jitka Nekvindová, webmaster: Jitka Nekvindová, foto: RNDr. Miloslav Nekvinda 28.3.2013