Fotka přehrady
moje fotka
česká verzeněmecká verze
Logo
Mgr. Jitka Nekvindová
Na Pískovně 662
Liberec
tel.: 731 031 170

Profesionální výuka němčiny online a v Liberci

Milí návštěvníci,

jsem překladatelkou a lektorkou německého jazyka a nabízím Vám

  • výuku němčiny přes internet, a to přes google hangouts
  • výuku němčiny v Liberci,
  • jazykové poradenství jak pro studenty německého jazyka, tak pro širokou veřejnost,
  • přístup do německých překladových online cvičení - moji studenti mají přístup zdarma, ostatní mohou objednat podle ceníku. Ukázky z Online cvičebnice německého jazyka naleznete zde.

Studujte němčinu online


Chcete se naučit německy přes virtuální učebnu na internetu? - Žádný problém.

Němčinu učím přibližně 18 let, pět let jsem ji učila na SŠ, pět na Vyšší odborné škole, kromě toho jsem doučovala liberecké středoškoláky a děti ze základních škol. 8 let se věnuji němčině jako překladatelka a lektorka. Občas připravuji studenty k maturitě či k přijímačká a také ke zkoušce na VŠ. Časem jsem zjistila, že výuka němčiny přes internet není tak špatná, jak se zdá. Nejsnadnější je komunikace přes virtuální místnost na internetu u google hangouts, kde postačí mít google chrome nebo internet explorer. Nová verze skypu bohužel není dobře propracovaná a často způsobí hovor či sdílení obrazovky zakousnutí systému. Nejste z Liberce? Nevadí. Věřím, že právě výuka němčiny přes internet je to správné řešení pro Vás. Nebojte se, vše Vám vysvětlím. Při komunikaci používejte google chrome. Na google hangouts se dostanete např. z mé stránky pod odkazem kontakt. Následně si vytvoříte na google hangouts účet zadáním jména, stávající emailové adresy a hesla. Potom už jen vyhledáte v adresáři kontaktů mé jméno zadáním mé emailové adresy a napíšete mi přes chatové okno zprávu. Samozřejmě musíte mít ještě kameru a mikrofon připojené k počítači. To je vše a kurz němčiny může začít.

Jak probíhají lekce

Při výuce používáme jak knižní výukové materiály, tak např. mou počítačovou cvičebnici, dále německé články s originálními nahrávkami, které jsou na internetu k dispozici. Hlavně při výuce přes internet můžeme využít všech možností, které nám umožňuje sdílení obrazovky. Přehledná a rychlá práce s formuláři v překladových online cvičeních Vás jistě bude bavit. Vyberete si, zda chcete mít výuku jedenkrát týdně či vícekrát na 60 minut či 90 minut a můžeme začít. Se studenty VŠ řešíme obtížnější úlohy k zápočtu či zkoušce, s dalšími různé gramatické oříšky a použití dané fráze. Vzpomínám si, jak jsme diskutovali o tom, jak se řekne švédský stůl nebo rodinný hotel. Němci totiž nepoužívají termín „der schwedische Tisch“, ale termín „das Büfett“, „snídaně formou švédského stolu“ je „das Frühstücksbüfett“. Aby člověk našel používané fráze a výrazy v daném oboru, nestačí hledat ve slovníku, ale pátrat hlavně na netu, studovat originální texty, takže je to tak trochu detektivní práce.


Pro zájemce o výuku u mne:

POZOR AKCE: Úvodní lekci trvající 30 min máte nyní zdarma.

Ceník pro výuku němčiny     Rozšířený ceník

Položka Cena (u překladů za jednu normostranu)
Individuální výuka (jednotlivci)
výuka - 60 min300,- Kč


Volná místa pro výuku

aktualizováno
Rozvrh pro výuku

vývoj elektropřístrojů

© Mgr. Jitka Nekvindová, webmaster: Jitka Nekvindová, foto: RNDr. Miloslav Nekvinda 28.3.2013